Arşiv

Didim Altınkum Akbük iş ve turizm rehberi.

4041814

75 dsp (5) (600 x 378)Seçim çalışmaları için Aydın’da bulunan DSP Genel Başkanı Masum TÜRKER, Didim ilçesini de ziyaret etti.

DSP Genel Başkanı Masum TÜRKER, “Yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Halkımızı DSP’ye desteğe davet ediyorum” dedi.

Seçim çalışmaları için Aydın’da bulunan DSP Genel Başkanı Masum TÜRKER, Didim’i de ziyaret etti. Didim Belediye Başkanı ve DSP Didim Belediye Başkan adayı Mümin KAMACI ile partililer tarafından Söke-Bodrum karayolu Dalyan kavşağında 250-300 araçlık bir konvoy ile 49 (1)karşılanan TÜRKER, Didim’de şehir turu atarak, DSP Didim İlçe seçim bürosu önünde halka hitap etti. Burada çok sayıda partili tarafından karşılanan TÜRKER, konuşmasında yerel seçimlere güçlü şekilde hazırlandıklarını belirtti.

DSP Didim Belediye Başkan adayı Mümin KAMACI’ya destek veren ve tüm 75 dsp (1) (600 x 399)Didimlilerden KAMACI’ya destek olmasını isteyen DSP Genel Başkanı Masum TÜRKER, “Eğer Demokratik Sol Parti olmasaydı veya birilerinin istediği gibi kapısına kilit vursaydı şu anda Türkiye’de yüzlerce halk çocuğu, Didim’de de Mümin KAMACI devre dışı bırakılacaktı. Mümin KAMACI, Didim’de öyle güzel hizmetler yapmış ki, ona karşı aday olanlar akıllarınca her şeye yeni diyorlar. Tıpkı AKP’nin yeni Türkiye demesi gibi” dedi.

Kendilerinin Rahmetli Bülent ECEVİT’in yolunda ilerlediklerini ve “DSP güçlendikçe Türkiye güçlenir” anlayışını benimsediklerini ifade eden TÜRKER, Mümin KAMACI gibi adaylar DSP’ye katıldıkça ve halkın DSP’yi destekledikçe DSP’nin de güçleneceğini, Türkiye’nin de güçleneceğini 75 dsp (2) (600 x 409)belirtti.

Yerel seçimlere kısa bir sürenin kaldığını dile getiren DSP Genel Başkanı Masum TÜRKER, şu ifadelere yer verdi:

“Halkın teveccühü ile Mümin KAMACI, kendisini devre dışına çıkartmak isteyen egemenlere karşı yalnız halka borçlu olarak seçilecek. Burada hepimize düşen görev, Türkiye’yi yeniden inşa etmektir”

Partililerin “Didim’in ilacı, Mümin KAMACI” sloganlarına cevap veren DSP 49Genel Başkanı Masum TÜRKER, “Ben bu ilçeyi şehir haline getiren Mümin KAMACI’nın halkçılığının ne kadar yüksek seviyeye ulaştığını görüyorum. Halkçı olmak Demokratik solcu olmanın birinci şartıdır. İkinci şartı da devrimci olmaktır. İnşallah gelecekte bir gün Aydın’ın ilacı Mümin KAMACI olur.” Diyerek olası Büyükşehir Belediye Başkanlığına da aday 75 dsp (600 x 363)gösterebileceğinin sinyallerini veren TÜRKER’e partililerin “Başbakan TÜRKER” sloganlarına da; “inşallah. Ben bunlardan çok daha iyi Başbakanlık yaparım. En azından hırsızı korumam. Hırsızı yakalayanı sürgüne göndermem” diyerek cevap verdi.

DSP olarak arkadaşlarının her geçen dönem daha geniş bir sahada çalışmasını istediklerini kaydeden TÜRKER, halkın Didim’de DSP Belediye Başkan adayı Mümin KAMACI’ya, Aydın’da DSP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yeter TOZ’a oy vermelerini istedi.

Türkiye genelinde en fazla kadın Belediye Başkan adayı gösteren partinin DSP olduğunu vurgulayan TÜRKER, “Aydın’daki Yeter hanım gibi iki hanım arkadaşımız da Türkiye genelinde DSP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. 51 ilçede Belediye Başkan adayımız var. Biz partimizde kadınlara, engellilere ve gençlere öncülük veriyoruz. Çünkü 75 dsp (4) (600 x 380)hayat yalnız bugün değildir. Bunun yarını ve ertesi günü de var. Kadrolarımızı birlikte hazırlarız. DSP’nin siyasi yürüyüşüne katılmak isteyen tüm halkımıza kapımız açık. Herkesi partimize destek olmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

DSP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yeter TOZ ve DSP Didim Belediye Başkan adayı Mümin KAMACI da birer konuşma yaparak, halkın desteğini istediler. Halka hizmet için bu yola baş koyduklarını anlatan adaylar, Didim halkını DSP’ye oy vermeye çağırdılar.