Arşiv

Didim Altınkum Akbük iş ve turizm rehberi.

4041814

AW000618_02 (600 x 520)Şevket BEDİR CHP Didim Belediye Başkan aday adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. BEDİR, parti içi dinamikleri harekete geçirmek  ve yerel de kurumsallığı sağlamak için aday olduğunu belirtti. 

Mali Müşavir- Sanayici Şevket BEDİR CHP’de Didim Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Önceki saat 13:30’da Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına CHP Didim İlçe Başkanı Şavgu AYDIN, İlçe Yöneticisi Nurettin KOÇAK ile az sayıda partili ve basın mensupları katıldı.

Basın açıklaması öncesinde kısa bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı

Şavgu AYDIN 31 Temmuz 2013’e kadar CHP’de adaylık sürecinin devam ettiğini belirterek Şevket BEDİR’e de çalışmalarında başarılar diledi ve aday adaylığının hem parti hem de ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Basın toplantısında konuşan CHP Didim Belediye Başkan aday adayı Şevket BEDİR, yerelde daha çok şey yapabileceğine inandığından Genel siyaset yerine yereli tercih ettiğini söyledi.

Gezi Parkı olaylarının yerelin önemini daha fazla ortaya koyduğunu belirten BEDİR kurumsal örgütlen-menin önemine dikkat çekti. Yerel kurumsal olmak için aday olduğunu ifade eden BEDİR “Kendi içimizde birbirimizi kırmadan dökmeden yarışacağız. Adaylık yarışında kim aday olursa olsun birbirimize destek olacağız. İyi niyetle düzgün şekilde iç çekişmeler olmadan enerjimizi ortaya koymalıyız. Ülkemizde Genel siyasetteki toplumsal sorunları çözmenin en kolay yolu yerelden çözümler üreterek Genel siyasetin önünü açmaktan geçmektedir. Büyükşehir yasası ile AW000618_01 (600 x 328)bizlere dayatılan ve köylerimizdeki alışkın olduğumuz tarımsal üretim şeklinden ayrılmak zorunda kalmamızın getireceği sorunları çözerek, daha çağdaş ve daha verimli yeni işbirliği tür ve yöntemlerini uygulayarak bu değişen yasal koşulları lehimize çevirmeyi Didim’den Ülkemize örnek olmayı beraber başaracağız. Şimdi gün; Didim’den başla-yarak eleştirmek yerine çözüm üretmek, malumu anlatmak yerine birlikte neleri başarabileceğimizi konuşmak, kimseden bir şey istemeden tamamen kendi küçük enerjilerimizden kendimizi yeni-den var etmek. Birlikte üretip birlikte paylaşmak günü olmalıdır.  Şimdi gün; Toplumsal yarara odaklı projeler üretmek ve projelere finansman sağlamak, sosyal, kültürel ve ekonomik, faydayı hedef alan alanlarda birlikte sorumluluk üstlenme günüdür” dedi.

Didim’de CHP’li Mevcut bir belediye başkanı görevde olmasına rağmen neden CHP’den aday olmak istemesiyle ilgili yöneltilen bir soruya yanıt veren Şevket BEDİR “Parti içi enerjimizi harekete geçirmeliyiz. Bireyler ne kadar başarılı olursa olsun, rekabet çoğaltılmalı. Mevcut Belediye Başkanımız 25 yıllık arkadaşım; Kim aday olursa zaten yanında olacağız. 2004’te yanındaydık. 2009’da yine yanındaydık. 2014’te AW000618_03 (600 x 402)de yine birlikte olacağız” ifadelerine yer verdi.

CHP’den BEDİR’in de aday adaylığını açıklamasıyla beraber CHP’den Didim Belediye Başkan aday adaylığını resmi olarak açıklayan 3. kişi oldu. Daha önce Murat KALAYCI ve Uğur İLTEROĞLU aday adaylığını açıklamıştı.

Devlet Memurluğu statüsünde olup, adaylık açıklamak isteyenlerin durumunu YSK’nın belirleyeceği bir istifa tarihinden sonra gerçekleşeceğini söyleyen İlçe Başkanı Şavgu AYDIN, İl Genel Meclis üyeliklerinin kaldırıldığını, belediye meclis üyeliklerinin devam ettiğini, dolayısıyla parti yönetiminde olanların  veya parti üyesi kişilerin, aday adayı olmak istedikleri yeri belirleyip 31 Temmuz 2013 tarihine kadar müracaatlarını yapma-ları gerektiğini hatırlattı. Bu çerçevede mevcut Bele-diye Başkanı Mümin KAMACI dahil tüm aday adaylarının bu ayın sonuna kadar mutlaka müracaat etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.