Arşiv

Didim Altınkum Akbük iş ve turizm rehberi.

4041814

Akbük-Kazıklı yolunda seyir halinde iken birden bire yanmaya başlayan araçta ölümlü kaza yaşanmazken, araç kullanılamaz hale geldi.

İçersinde yalnız sürücüsünün olması ve onunda atik davranarak, aracı erken terk etmesi sonucu can kaybı yaşanmadı..

Seyir halindeyken ön kısmından dumanların çıkmasıyla başlayan olay, aracın tamamen yanmasıyla sonuçlandı.  06 ZVG 08 Plakalı Volvo marka araç sürücüsü Salih TABURDAĞITAN, araçtan hızla çıkarak kurtulmayı başarırken, aracın ön ve iç bölümünün tamamen yandığı, arka bölüme sıçramadan müdahale edilerek herhangi bir patlamaya meydan verilmedi. Aracın yandığı yolun her iki tarafının çam ağaçlarla kaplı olması, tehlikenin büyüklüğünü daha da ortayla koymakta. 

Sürücü olayın şokundan çıktıktan sonra muhabirimize yaptığı açıklamada; “Didim’e cep telefonu almak için sabah erken saatte oturmakta olduğum Kazıklı Gümüşkent sitesinden çıktım. İşimi hallettikten sonra, dönüş esnasında aracın önünden dumanlar çıkmaya başladığını fark ettim. Hemen sağa çekip durdum ve aracım tüplü olduğu için patlama riskine karşı biraz ileri kaçtım. Yoldan geçen birçok araçtan sadece bir tanesi durup bana yardımcı oldu. Jandarmaya ve itfaiyeye haber verdik. Müdahale için geldiler fakat aracım tamamen yandı. Bizler ne kadar duyarsızlaştık. Onlarca araç geçti sağolsun bir tanesi durdu yardımcı oldu. Biraz daha erken haber verebilseydik aracımı kurtarabilirdik.”  dedi.

Olay yerine gelen Akbük İtfaiye ekibinin üstün gayreti, aracın LPG tüpü bulunan bölümüne ateş sıçramadan söndürerek daha büyük bir olayı engellemeyi başardı..

Jandarma olaya müdahale yaparak mağdurun ifadesini alıp, ikamet ettiği siteye kadar götürerek yardımcı oldu.